Artyści/DJ

Islet 
Wokalistka

Islet – właśc. Izabela Laskowska to wokalistka z charakterystyczną, aksamitną barwą głosu. Kompozytorka i autorka tekstów, zakochana w dźwiękach akustycznych i nowoczesnych elektronicznych brzmieniach.
Pod pseudonimem Islet artystka tworzy już od 2008 r. Jej muzyczny dorobek to setki klimatycznych, kameralnych koncertów, które zawsze spotykają się z uznaniem publiczności. Szczególnie bliskie sercu artystki jest Trójmiasto – tu ma swoje korzenie i to właśnie Gdańsk był miejscem pierwszych muzycznych kroków Islet.
W sierpniu 2015 r. ukazała się debiutancka płyta Islet – „Zatrzymaj się”. Krążek promował singiel „Milczysz”. Wydanie płyty i jej nagranie umożliwiła crowdfundingowa społeczność wspieramkulture.pl. Materiał na debiutancką płytę powstawał dwa lata. Płyta utrzymana jest w spokojnym, delikatnym klimacie, którego uzupełnieniem są poruszające, osobiste teksty utworów. Piękno i delikatności odnaleźć można na każdej z 12 kompozycji – śpiewanych zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Premierowy koncert promujący płytę odbył się w sopockim Klubie Atelier 11 listopada 2015 r.
Na początku 2017r. Islet zagrała koncert z zespołem w TVP3 Gdańsk. Emisja koncertu odbyła się również w TVP Kultura.
Obecnie intensywnie pracuje nad materiałem na jej drugą płytę, która ukaże się w najbliższych miesiącach.