Artyści/DJ

Kasia Malenda
Wokalistka

Kasia Malenda to jedna z najbardziej obiecujących Polskich wokalistek. Szerszej publice jest znana z VI edycji programu The Voice of Poland, gdzie świetnie wypadła dochodząc aż do półfinału. Jako jedyna uczestniczka 4 razy została zaszczycona „standing ovation”, a jurorzy nie szczędzili pochwał jej talentowi. Kasia dzięki swojej niespotykanej barwie głosu, energii scenicznej, kunsztowi wokalnemu i umiejętności dopasowania do wielu gatunków muzycznych uzyskała ogromne poparcie wśród fanów programu i nie tylko. Obecnie w pierwszym kwartale 2016 roku zaplanowana jest długa trasa klubowa po Polsce oraz wydanie pierwszej płyty long play z najważniejszym dla Kasi składem Live electro Therapy.

Artystka przy wsparciu rodziców, zawodowych muzyków, skończyła średnią szkołę muzyczną w klasie saxofonu. Rozwijała się współpracując z wieloma producentami i DJ-ami grającymi reggae, Dub, jungle 2step, house, r’n’b, funk, drum’n’bass oraz szeroko pojętą muzykę klubową. Regularnie występuje na dużych scenach całego świata, od 8 lat śpiewa też tzw. „live-acty” z Dj-ami grającymi muzyke house. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie klubowej. Swój material wydawała zarówno w niszowych, jak i w mainstreemowych wytwórniach.

Oprócz projektów Dj’skich i producenckich oraz wielu featuringów, Kasia udzielała się wokalnie w trzech zespołach – drum’n’bassowym Energy Drink, alternatywnie rockowym Overcolored oraz tworzącym reggae/dub/dubstep/jungle szalonym kolektywie SmokeDaCrackOff. Ostatni z wymienionych znalazł się na trzeciej edycji składanki „Dub out of Poland” z utworem „Rzeczywistość”, a pod koniec 2010 roku wydał niezwykle pozytywnie przyjęty krążek „Rub’a’Dub”. Skład ten miał okazję zaprezentować się szerszej publice w wielu audycjach radiowych, na koncertach i festiwalach takich jak Reggaeland, Reggae nad Wartą, czy Ostróda. W połowie 2011 roku wspólnie z Dreadasquadem, nakładem Superfly Studio, wydana została EPka o tytule „Soulfly”, świetnie przyjęta przez fanów muzyki reggae na całym świecie, co zaowocowało występami na największych światowych festiwalach ( Indie, Kanada, Anglia, Słowacja). W tym samym roku Kasia wzięła udział w konkursie dla wokalistów, zrealizowanym przez Absoluta o nazwie „Projekt pokolenie”, zajmując II miejsce. W marcu 2012 roku zaproszono ją z kolei do Włoch na nagrania featuringów oraz suport z Rasterem przed najpopularniejszym tam składem muzyki Dub – DubSync. Zaraz po powrocie trafiła na prestiżowe Red Bull Music Academy Bass Camp. Ten niezwykły projekt zaowocował współpracą z najlepszymi polskimi producentami. W tym samym czasie powstał tez projekt Temper Temple z producentem i djem Kwazarem. W 2012 roku TT wydało płytę „Love Strong”.