Artyści/DJ

Folk Band

Pięć indywidualności, pięć temperamentów, pięć męskich charakterów  wymieszanych ze sobą doprowadziły do stworzenia niepowtarzalnego band’u, który nie kopiuje stylów, czy manier wypracowanych przez geniuszy sceny artystycznej, lecz sam stanowczo toruje drogę przez nieodkryte do tej pory sfery aranżacji muzycznej. W ten niezwykły świat muzyki  wprowadza publiczność brzmienie instrumentów akustycznych, które nie tylko stara się oczarować słuchaczy, ale także przełamuje nadal aktualne stereotypy związane z tymże instrumentarium.
Koncerty zespołu to niepowtarzalne wyprawy przez rożne gatunki i style całego muzycznego świata, natomiast publiczność zgromadzona na występach staje się uczestnikiem podróży, której kierunek nadaje spontanicznie załoga band’u, bądź sami słuchacze w roli pasażerów. Wynikiem takiej, często improwizowanej, dźwiękowej ekspedycji są żywiołowo tworzone unikatowe aranżacje, które zaskoczyć mogą nawet najbardziej wnikliwych poszukiwaczy nietuzinkowych brzmień.

W listopadzie 2017 roku ukazał się ich premierowy singiel „Cały Wolny!”, który stał się wyjątkową wizytówką zespołu. W połączeniu z oryginalnym klipem Kontrabus przedstawia się  widzom jako delegacja nietuzinkowych dżentelmenów z klasą, elegancją, ale i pokładem ogromu słowiańskiego temperamentu okraszonego humorem i dowcipem, gdzie profesjonalizm przeplata się z wirtuozerią i doświadczeniem poszczególnych artystów.

Muzyka Folk w wydaniu zespołu staje się materiałem do budowania wyjątkowego klimatu, który ma na celu nie tylko wprowadzenie publiczności w wyjątkowy nastrój słuchając znanych melodii, lecz postara się wyzwolić z każdej osoby uczestniczącej w wydarzeniu ukryte pokłady energii.
Jaki jest zespół KONTRABUS? Kreatywny, spontaniczny, profesjonalny. Emanuje dobrą energią.