Foto / Media

Piotr
Fotograf

Fotograf społeczny. Od urodzenia związany z Gdańskiem, którego zmiany i przeobrażenia dokumentuje od kilkunastu lat, szczególnie koncentrując się Nowym Porcie – dzielnicy, w której mieszka. Jego archiwum zdjęciowe to swoisty „zapis socjologiczny” tkanki miejskiej i społecznej miasta. Głównymi tematami jego twórczości jest portret, reportaż, fotografia uliczna i społeczna.

Operuje prostymi środkami wyrazu, co jest wynikiem opanowania warsztatu i łatwości nawiązywania kontaktu z fotografowanymi osobami. Jednym z efektów jego pracy jest realizowany od lat cykl niezwykle sugestywnych portretów znajomych, nieznajomych i sąsiadów.

Od 2002 roku jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, a poza działalnością artystyczną od kilkunastu lat realizuje autorskie sesje komercyjne dla wielu instytucji i podmiotów gospodarczych na Pomorzu.

W roku 2012 zdobył nagrodę w konkursie „Gdańsk Press Photo” w kategorii Kultura. Dokumentalny charakter wieloletniej pracy autora znalazł swoje podsumowanie podczas pierwszej autorskiej wystawy w 2103 roku w Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia II” zatytułowanej „2,28 km2”